aplikacje

PhotoMath: aplikacja do rozwiązywania równań matematycznych

Wydawać by się mogło, że w kwestii kalkulatorów widzieliśmy już wszystko. Jak jednak udowadnia aplikacja PhotoMath, byliśmy w błędzie.

Niewiele jest osób, które dla przyjemności rozwiązują równania matematyczne. Nie mówię, że ich nie ma, bo są, ale raczej trudno szukać ich wśród uczniów. I to chyba właśnie oni najbardziej ucieszą się z aplikacji PhotoMath, choć niekoniecznie dzięki niej zyskają.

PhotoMath to aplikacja, dostępna na razie dla użytkowników iOS oraz Windows Phone (wersja dla Androida ma się pojawić w przyszłym roku), która pozwala na zeskanowanie równania za pomocą kamery urządzenia mobilnego i w czasie rzeczywistym podaje obliczony na tej podstawie wynik. Obecnie PhotoMath obsługuje wszystkie podstawowe działania arytmetyczne, ułamki, potęgi, oraz pierwiastki. Dodatkowy tryb wyjaśni też, krok po kroku, w jaki sposób powinno się osiągnąć prawidłowy wynik.

Jak na razie aplikacja nie rozpoznaje pisma odręcznego, ale cały czas jest rozwijana, więc nie jest wykluczone, że w przyszłości pojawi się też taka funkcjonalność. Ale wtedy to już na pewno trzeba będzie oddawać telefony na sprawdzianach z matematyki.

Aplikacja PhotoMath nie jest pierwszym dziełem działającej od dwóch lat firmy MicroBlink. Wcześniej stworzyła ono aplikację PhotoPay, która służy do skanowania rachunków w celu automatycznego wprowadzenia danych dla potrzeb przelewu.

podobne treści