designWiadomość główna

Peter Thiel wycofuje się z Facebooka

Miliarder Peter Thiel, oraz prowadzony przez niego fundusz Founders Fund sprzedali większość posiadanych przez siebie akcji Facebooka.

Peter Thiel, jeden z pierwszych inwestorów, który wyłożył pieniądze na rozwój portalu społecznościowego, sprzedaje swoje akcje. W sumie Thiel pozbył się 72% kontrolowanych przez siebie akcji.

Thiel, tak jak inni „insiderzy”, zobowiązany był do tego, by przez jakiś czas nie sprzedawać posiadanych przez siebie akcji. Termin jednak minął i Thiel od piątku sprzedaje, a do tego sprzedaje sporo, bo ponad 20 milionów papierów portalu społecznościowego czyli prawie 3/4 kontrolowanych przez siebie udziałów w Facebooku.

Informacja o tym, że jeden z pierwszych inwestorów i aktualny członek rady nadzorczej Facebook Inc. pozbywa się akcji, z oczywistych względów, nie napawa optymizmem osób, które zdecydowały się inwestować w portal społecznościowy. A już teraz nie są one w najlepszych nastrojach. Do tego stopnia, że cena akcji Facebooka pobiła wczoraj kolejny rekord osiągając zawrotne 18,75 dolara. Przed zamknięciem sesji udało się im trochę odrobić stratę, ale inwestorzy nie wiedzieli jeszcze o tym, że Thiel pozbywa się swoich akcji; zostało to ogłoszone dopiero po zakończeniu notowań.

[Forbes]

podobne treści