wynalazki

Pancerne bokserki

W Czasie Apokalipsy jest scena, w której żołnierze pułkownika Kilgore’a siadają w śmigłowcach na swoich hełmach, żeby przypadkiem nikt nie odstrzelił im klejnotów rodowych. Dobra wiadomość dla wszystkich na froncie – Amerykanie w końcu wpadli na to, by w końcu opracować pancerne bokserki.

Amerykańska armia pracuje nad „Systemem Protekcji Miednicy”, który od razu zyskał przydomki „kevlarowe bokserki” i „gacie bojowe”. Prace rozpoczęły się po tym, jak podobne rozwiązanie wprowadziła armia brytyjska. Wersja amerykańska ma dwie warstwy, wewnętrzną i zewnętrzną, które mogą być noszone osobno, jednak nie jest to zalecane.

Warstwa wewnętrzna noszona może być w miejsce, lub na bieliźnie. Wykonana jest z oddychającego materiału oraz włókien i wkładek z kevlaru, które chronią najważniejsze organy oraz tętnicę udową. Zewnętrzna warstwa, którą nosić można na mundurze, zapewnia dodatkową ochronę przed pociskami. Materiał z którego wykonano „Systemem Protekcji Miednicy”, został dobrany w taki sposób, by był do pewnego stopnia odporny także na ogień.

Pierwsze, testowe wersje zostały dostarczone żołnierzom w czerwcu zeszłego roku, jednak skarżyli się oni na słabą przewiewność warstwy wewnętrznej. Poprawiony „System Protekcji Miednicy” trafi teraz do 15 000 żołnierzy w Afganistanie i USA.

[U.S. Army]

podobne treści