newstablety

Panasonic Toughbook C1 – Tablet w starym stylu

Kiedyś słowo „tablet” miało zupełnie inne znaczenie. Ekran na obrotowym zawiasie, przymocowany do klawiatury… Pamiętacie te czasy? Nie? Panasonic wam o tym przypomni. Toughbook C1 to najnowszy laptop-tablet z dwunastocalowym ekranem.

Oczywiście to, co ma w środku wcale nie jest archaiczne. Pod klawiaturą znalazł się procesor Intel Core i5 2.4 GHz, 2GB DDR3 RAM (z możliwością rozszerzenia) oraz odporny na wstrząsy dysk 250 GB. C1, jak wszystkie produkty z serii Toughbook, jest wodoodporny a jego obudowa jest niemal pancerna. A przy tym waży zaledwie 1,5 kg i ma 4,3 cm grubości.

Opcjonalnie C1 może być wyposażony w EV-DO i HSPA. Na baterii chodzi 5 godzin lub 10 – jeśli wybierzemy konfigurację z podwójną baterią. Sprzęt działa na systemie Window 7 lub XP, do wyboru. A na koniec rzecz oryginalna – panel dotykowy ma kształt koła. W sumie – czemu nie?

Niestety cena nie poraża atrakcyjnością. W Stanach produkt będzie dostępny za 2500 dolarów. Produkt ma być dostępny od czerwca. [John Herrman na podstawie Panasonic]

podobne treści