newssmartfony

Oto nowa, odświeżona wersja Galaxy Nexus?

Pojawienie się na rynku nowych, flagowych smartfonów ze stajni Samsunga i HTC sprawiło, że Galaxy Nexus przestał być aż tak łakomym kąskiem jak choćby jeszcze osiem miesięcy temu. Według najnowszych doniesień portalu SamMobile Google zamierza prędko odmienić ten stan rzeczy i wespół z koreańskim gigantem przygotowuje jego mocniejszą, odświeżoną wersję o kodowej nazwie „Superior”.

Największymi bolączkami „starego” Nexusa są – zdaniem wielu – jego dość przeciętny aparat i brak slotu na karty microSD. Obydwu  tych niedostatków nie uświadczymy ponoć w kolejnej wersji smartfona Google. W wyposażeniu Superior znajdziemy (poza niezmienionym, 4,65-calowym ekranem Super AMOLED) dwie – 8 i 1,9mpix – kamerki, 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (wreszcie rozszerzalnej kartą microSD) oraz odrobinę wydajniejszy, dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 o częstotliwości taktowania 1,5GHz. Całość będzie oczywiście pracować pod kontrolą najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean. Poniżej niewielkie zestawienie przygotowane przez redakcję SamMobile (Superior to rzecz jasna GT-i9260).

Więc jak? Podoba wam się? (Osobiście spodziewałem się czegoś więcej, ale w gruncie rzeczy nie ma chyba na co narzekać. Zapowiada się kawał zupełnie przyzwoitego sprzętu).

[SamMobile]

podobne treści