newssmartfony

Oto debiutancki smartfon VAIO

Niegdysiejszy oddział Sony, odpowiedzialny za serię najdroższych laptopów jego produkcji, nie podziela jego zdania sceptycyzmu wobec chłonności branży mobilnej. W przeciwieństwie do japońskiego giganta, firma dostrzega w miejsce na kolejny smartfon z Androidem, który niebawem zadebiutuje w sklepach w jej ojczyźnie

Wbrew przewidywaniom mediów, urządzenie to klasyczny smartfon ze średniej półki sprzętowej, o wyraźnie niższych parametrach od gadżetów kategorii premium. Pierwszy telefon VAIO dysponuje standardową obudową z plastiku, przypominającą design dawnych iPhone’ów czy starych telefonów Samsunga. Wydaje się o tyle dziwne, że w firma zdawała się przykładać wielką wagę do wyglądu urządzeń wydawanych w ramach struktur Sony. Jej debiutancki smartfon jest zaprzeczeń tej tradycji i krokiem w stronę zwyczajności, która raczej nie wyjdzie mu na dobre.

W wyposażeniu gadżetu umieszczono 5-calowy wyświetlacz HD o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, niewymieniony z nazwy, czterordzeniowy procesor o taktowania 1,2 GHz, 2 gigabajty RAM-u, 13-megapikselowy aparat główny i najnowszy Android 5.0. Na szczęście dla ewentualnych posiadaczy gadżetu, firma nie podążyła śladami innych producentów i nie zainstalowała w nim zbędnych nakładek lub aplikacji obciążających OS Google. W efekcie działa on w oparciu o czystego Androida, który nie powinien stanowić obciążenia dla jego sprzętu.

Oficjalna premiera urządzenia nastąpi już 20 marca w Japonii, gdzie będzie sprzedawane przez niewielką sieć b-mobile. Cena gadżetu to 33 dolary w abonamencie lub 420 USD bez zobowiązań kontraktowych. Firma na razie nie ujawniła, czy zamierza wprowadzić go na rynki w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Tak czy inaczej, nawet jeśli do tego dojdzie, nie ma żadnych przesłanek, że może osiągnąć większe sukcesy.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści