news

Ośmiornica – kibic

Dziś wieczorem drugi półfinał Mundialu – wszyscy wiecie, że zagrają ze sobą reprezentacje Niemiec i Hiszpanii. Pierwsza ekipa grała do tej pory 7 razy w finale, Hiszpanie są aktualnymi Mistrzami Europy sprzed 2 lat. Teoretycznie nasi sąsiedzi grają bardziej efektownie, szybciej i skuteczniej (wystarczy przypomnieć sobie wygrane 4:0 z Australią, 4:1 z Anglią i 4:0 z Argentyną), Hiszpanii brakuje odrobinę lekkości i polotu. Ale w końcu jest David Villa…

Kibice mogliby na pewno godzinami dyskutować która drużyna ma jakie szanse i dlaczego. Tymczasem jest jeden osobnik, związany od pewnego czasu z futbolem bardzo blisko, który wyniki obstawia (prawie bezbłędnie). Na imię ma Paul i jest… ośmiornicą. 

Zdziwieni? A jakże inaczej! Co niby ośmiornica miałaby wiedzieć o piłce – okazuje się, że jednak całkiem sporo. Paul typuje wyniki już trzeci rok i jedyną pomyłką, jaką zanotował na swoim koncie, było błędne wskazanie na Niemców właśnie w meczu z Hiszpanią, w finale wspominanych ME. 

Paul kieruje się intuicją i można się z niego śmiać, że niby tylko sięga jedną ze swoich macek po ostrygę z jednego z dwóch pudełek, które stawiane są przed nim przed każdym z meczów. Nie może za bardzo inaczej podzielić się z nami swoimi przeczuciami, ale naprawdę pozostaje nieomylny w tych Mistrzostwach niczym w fazie grupowej bramkarze Portugalii i Urugwaju (Paul przewidział nawet przegraną Niemiec w pamiętnym meczu z Serbią jeszcze w fazie grupowej). 

Dlatego dziś na przesądnych kibiców padł blady strach, bo Paul wolał jedzenie z koszyczka oznaczonego hiszpańską flagą… Czy będzie miał rację, zobaczymy już za niecałe 9 godzin. Ja osobiście uważam, że każdy może się pomylić i że tym razem ośmiornica, niestety, ale zaufała nie tej ostrydze co trzeba.

Zdjęcie pochodzi z naszego postu o ośmiornicach lubiących telewizję HD. To definitywnie nie jest Paul. 

[sport.pl

podobne treści

  • kleks77

    No i się nie pomylił!

  • michu.neo

    haha ale jaja, Paul i tym razem dał radę :D