aplikacjenews

Opera zaktualizowana do wersji beta 12.0

Opera, znana ale i zaskakująco mało popularna przeglądarka internetowa, ukazała się właśnie w nowej, usprawnionej wersji – Next beta 12.0.

Kodowo nazwana „Wahoo”, wersja 12.0 Opery ma być rzekomo „mądrzejsza i szybsza” od jej wszystkich poprzedniczek. I to zarówno dzięki wyeliminowaniu kilku dręczących jej wcześniejsze odsłony bugów, jak i uzupełnieniu jej arsenału paroma nowymi, dość interesującymi funkcjami.

Co w swym flagowym produkcie pozmieniało Opera Software? Przede wszystkim – motywy. Od teraz, nie tylko za pomocą skórek, ale i motywów można będzie (może nie tak gruntownie) na swoją modłę odświeżyć wygląd okna przeglądarki. Poza tym, w wersji 12.0, zainstalowane wtyczki będą działać jako oddzielne procesy, co pozwoli na dalsze funkcjonowanie programu w wypadku awarii któregoś z pluginów. Tyle z rzeczy najważniejszych. Oprócz tego Opera 12 będzie w pełni kompatybilna z 64-bitowymi wersjami Windows lub Mac OS, a dzięki modyfikacji SSL i optymalizacji jej ogólnego działania – ma być najszybszą wersją przeglądarki w historii. Zobaczymy.

Operę Next beta 12.0 można już pobierać ze strony producenta.

[slashgear]

podobne treści