gadżetyzdrowie

Opaska monitorująca zdrowie kolejnym projektem Google X Lab

Inteligentnych opasek monitorujących tętno czy ciśnienie, jest już całkiem sporo na rynku. Co nie powstrzymuje producentów, przed projektowaniem kolejnych. Do tego wyścigu chciałoby dołączyć też Google, jednak ich opaska ma nie być tylko kolejny gadżetem.

Jak donosi Bloomberg, w laboratoriach Google X trwają prace nad opaską służącą do monitorowania zdrowia. W odróżnieniu jednak od dzisiejszych gadżetów, urządzenie, nad którym pracuje Google, ma znaleźć zastosowanie podczas badań medycznych. Według Andrew Conrada, który najwyraźniej uczestniczy w badaniach, celem Google ma być stworzenie urządzenia medycznego, którego stosowanie mogłoby być przepisywane pacjentom przez lekarzy.

Według informacji zdobytych przez agencję, urządzenie ma monitorować między innymi puls, rytm pracy serca czy temperaturę skóry. Ma również dostarczać informacji o otoczeniu, w jakim znajduje się pacjent, takie jak na przykład ekspozycja na światło czy dźwięki. Firma chciałaby spełnić standardy stawiane przed urządzeniami medycznymi w USA i UE, a pierwsze testy opaski Google miałyby rozpocząć się latem.

Google chciałoby, żeby ich opaska znalazła zastosowanie podczas testów leków czy badań klinicznych dostarczając lekarzom precyzyjnych informacji na temat zdrowia pacjentów.

Zdjęcie: NDTV

podobne treści