biznes

OnePlus One oficjalnie wkracza do Polski

Chiński smartphone OnePlus One, który przebojem wdarł się na rynek, szybko zdobył miano „pogromcy flagowych smartphone’ów”. W sumie nic dziwnego, za równowartość około 1100 złotych urządzenie to oferuje możliwości, za jakie inni producenci życzą sobie dwa, a nawet trzy razy tyle. Teraz OnePlus postanowiło rozszerzyć swój rynek zbytu i oficjalnie wchodzi do Europy.

Wygląda na to, że ten rok będzie przełomowy dla kilku chińskich firm, które do tej pory ograniczały się do rodzimego rynku. W ubiegłym miesiącu donosiliśmy, że Meizu, producent między innymi modelu MX4, postanowił wejść do naszego kraju, teraz podobny krok zapowiada OnePlus. Firma zapowiada, że w najbliższym czasie ruszy oficjalna sprzedaż jej urządzenia w 16 europejskich krajach, w tym w Polsce. Do tej pory oczywiście można go było kupić w naszym kraju, ale za pośrednictwem różnej maści pośredników.

Czy tradycyjni liderzy europejskich rankingów sprzedaży mają się czego obawiać? Jak najbardziej. OnePlus One wyposażony jest w bardzo dobre podzespoły, a do tego sprzedawany jest w bardzo konkurencyjnej cenie. Urządzenie wyposażone w wyświetlacz IPS 5,5 cala pracujący w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Wewnątrz obudowy (plastikowej lub bambusowej) znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Snapdragon 801 taktowanego częstotliwością 2,5 GHz i wspomaganego przez układ graficzny Adreno 330.

Użytkownik otrzymuje również 3 GB pamięci RAM, Bluetooth 4.1, GPS, GLONASS, NFC oraz moduł LTE. Główna kamera pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 13 megapikseli i nagrywanie filmów 4K, natomiast kamera znajdująca się na froncie urządzenia ma 5 megapikseli. Całość zasilana jest z akumulatora o pojemności 3100 mAh i działa pod kontrolą opartego na Androidzie CyanogenModa. W zależności od ilości pamięci przeznaczonej na dane, sprzedawany jest od około 1100 złotych (wersja 16 GB) do około 1300 złotych (wersja 64 GB).

szczegóły na temat dostępności tego modelu w naszym kraju mają zostać ujawnione podczas konferencji prasowej, jaka odbędzie się w Warszawie 9 marca.

podobne treści