smartfony

OnePlus 6T już oficjalnie

Najnowsza odsłona „zabójcy flagowców” została już oficjalnie zaprezentowana w Nowym Jorku, ale w tym wypadku można odnieść wrażenie, że chińska firma zatrzymała się na chwilę w miejscu.

Owszem, OnePlus 6T różni się od modelu OnePlus 6, ale zmiany te nie są znaczące, a ich ocena już teraz podzieliła fanów firmy. W pierwszej kolejności uwagę zwraca ekran Optic AMOLED 6,41 cala z małym wcięciem u góry. Jest ono z pewnością dużo bardziej estetyczne niż u wielu konkurencyjnych konstrukcji. Drugą nowością jest funkcja Screen Unlock, czyli umieszczony pod ekranem czytnik linii papilarnych.

Kolejnej zmiany nie zauważymy już tak łatwo, ponieważ jest nią brak gniazda minijack, o czym firma poinformowała już jakiś czas temu. Pomimo tego, że OnePlus przekonuje, iż ponad połowa społeczności ma słuchawki bezprzewodowe, klienci firmy nie odebrali tej zapowiedzi najlepiej. Firma jednak nie zmieniła swoich planów, a społeczności pozostaje to zaakceptować albo wyrazić swoje zdanie portfelem.

Ostatnią zmianą jest powiększony nieznacznie akumulator. Jeśli chodzi o pozostałe podzespoły, to w OnePlus 6T znajdziemy takie same, jak w przypadku jego poprzednika. Będzie to więc procesor Qualcomm Snapdragon 845 wsparty GPU Adreno 630 oraz 6 lub 8 GB pamięci RAM i do 256 GB miejsca na dane, niestety bez czytnika kart pamięci. Z tyłu obudowy znajduje się podwójny aparat 16 i 20 megapikseli, a z przodu kamera z matrycą 16 megapikseli.

Czas pokaże, czy w świetle tego, że OnePlus postanowiło wbrew fanom zrezygnować z gniazda minijack, wystarczy to do tego, by przekonać do tego urządzenia klientów. Urządzenie będzie dostępne w Europie od 6 listopada. Najtańsza wersja (6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane) wyceniona została na 549 dolarów.

podobne treści