film

Olivia Wilde powróci jako Quorra w Tron 3

Olivia Wilde powróci na potrzeby trzeciej części Tron. Będąca w przygotowaniu już przez jakiś czas produkcja zaklepuje więc kolejną, po Garrettcie Hedlundzie, gwiazdę Tron: Dziedzictwo sprzed kilku lat. Jak wiadomo, już w październiku rozpoczną się zdjęcia w kanadyjskim Vancouver.

Aktorkę ostatnio można było zobaczyć w The Lazarus Effect, a między Dziedzictwem a jego następną częścią zagrała jeszcze w, między innymi, hitowym WyściguOna czy Romansie na haju. Zanim Wilde zabierze się za pracę nad Tron 3, do kin trafią filmy Free FireLove the Coppers i ukończony niedawno Meadowland.

Reżyserem ponownie będzie Joseph Kosinski, który od czasu Dziedzictwa stworzył jeszcze Niepamięć z udziałem Toma Cruise’a. W październiku 2013 roku opowiadał o scenariuszu, który tworzony był wtedy przez Jesse Wigutowa (zajmującego się rebootem The Crow) na podstawie skryptu Davida DiGilio (serial Podróżnik). Pomimo tego, że Kosminski nalegał wtedy, iż prace nad Tronem 3 poruszają się do przodu, była to ostatnia – do dzisiaj – wzmianka na temat produkcji. Nie wiadomo, czy Jeff Bridges (Kevin Flynn) lub Bruce Boxleitner (Alan Bradley/Tron) powrócą w kolejnej części. Zdjęcia do zaplanowanej na przyszły rok produkcji mają rozpocząć się 5 października tego roku, najprawdopodobniej, jak w przypadku filmu z 2010 roku, w kanadyjskim Vancouver.

Tron: Dziedzictwo, kontynuacja  sci-fi z 1982 roku, podczas pobytu w kinach zarobił ponad 400 milionów dolarów na całym świecie przy budżecie 170 milionów dolarów, a większość procesów produkcyjnych miało miejsce w kanadyjskim Motion Picture Park w Burnaby.

Zdjęcie autorstwa Cristiano Del Riccio

podobne treści