newssmartfony

„Ojciec Androida” chce konkurować z Pixelem i iPhonem swoim smartphonem Essential

Ponad dwa lata temu Andy Rubin, zwany czasem „ojcem Androida” odszedł z Google, by poświęcić się pracy we własnym inkubatorze. Teraz wraca z zapowiedzią rewolucyjnego smartphone’a, który ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Essentail, bo tak nazywa się smartphone firmowany przez Rubina, ma być urządzeniem z wyższej półki, konkurencyjnym zarówno dla iPhone’a jak i Pixela od Google. Wykonany z metalu i ceramiki smartphone ma wyróżniać się dużym wyświetlaczem praktycznie pozbawionym ramki, a dotykowy ekran miałby rozpoznawać siłę, z jaką jest naciskany. Dodatkowym atutem ma być magnetyczne złącze opracowane przez zespół Essential Products Inc., które pozwoli na podpinanie dodatkowych modułów, takich jak na przykład sferyczna kamera.

Nic nie wiadomo na temat systemu operacyjnego, pod kontrolą którego będzie działać Essential, ale raczej trudno spodziewać się, by urządzenia działało pod czymś innym niż Android. Ale najprawdopodobniej Rubin będzie on w jakiś sposób wzbogacony o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, którą, między innymi, zajmuje się on od dłuższego czasu.

Według Bloomberga, prace nad urządzeniem są już na tyle zaawansowane, że podczas tegorocznych targów CES, Rubin dyskutował już z przedstawicielami amerykańskich sieci komórkowych w sprawie wprowadzenia go do oferty. Na razie oczywiście nie wiadomo z jakim skutkiem, ale w okolicach połowy tego roku powinniśmy się już o tym przekonać.

Zdjęcie: Flickr/Joi

podobne treści