news

Oglądając ten filmik, zatruwasz jeszcze bardziej planetę

Czy wiecie, że każda sekunda filmu odtwarzanego z serwisów internetowych powoduje emisję 0,2 grama dwutlenku węgla do atmosfery? Ta wideo-infografika na temat ekologii sama w sobie przyczynia się do produkcji 2,5 grama CO2.

Z filmiku dowiemy się, ze każda sekunda filmu z YouTube’a lub innej strony to 0,2 grama CO2 wyemitowanego do atmosfery poprzez zużycie prądu przez nas i serwery YouTube’a. Zakładając, że każdy film trwa 10 sekund, a YT notuje 2 miliardy odtworzeń dziennie, daje nam to 4 tysiące ton dwutlenku węgla każdego dnia. Tylko dlatego, że chcieliśmy zobaczyć kolejnego głupiutkiego kotka lub psychodeliczną animację.

Dalej zobaczymy, że serwery odpowiadają za emisję 2% całej emisji dwutlenku węgla. Dowiemy się, że Apple i Facebook w największym stopniu opierają się na energii ze spalania węgla, a Google i Yahoo przodują w korzystaniu z „zielonej” energii.

Czy zagorzali ekolodzy przestaną teraz oglądać filmy w Internecie?

podobne treści

 • Dawid Dubanosow

  zawsze wierzyłem w Google ;P

 • Anonim

  nie wypominajmy maszynom emisji co2, my też go wydychamy, a armia terminatorów z przyszłości tylko czeka na rozkaz

 • fly65

  Dobra reklama stworzona przez Google :)

 • koala

  za pomoca jakich programow zrobili ta reklame? z gory dziekuje za odpowiedz.
  koala

 • Dawid Dubanosow

  @koala: ja obstawiam Blendera ;)

 • marek.jucha

  no i co ?? hipokryci to po co stworzyli ten filmik ? przez ten filmik zatruwam świat …. aaa masarka jebani greenPISowcy !! dobrze że w 1,15 nie było słychać strzałów…