krótka piłkanewstablety

Oficjalny debiut tabletu Samsung Galaxy View

 Od dawna zapowiadany i mielony we wszelkiego rodzaju plotkach nareszcie wychodzi z cienia, dołączając do oficjalnej floty Samsunga. Koreański gigant zaprezentował swój ogromny, 18,4-calowy tablet Samsung Galaxy View, stanowiący całkiem niezłą odpowiedź na najnowsze posunięcia konkurencji.

Biorąc pod uwagę i najbardziej oczywiste cechy nowego tabletu Koreańczyków, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to gadżet multimedialny dedykowany osobom szukającym sprzętu do oglądania filmów i seriali w rosnącej gamie platform pokroju Netflixa, HBO Go czy Hulu. Pomimo solidnego wyposażenia, nie należy więc on do wydajnościowych potworów i mieści się gdzieś w środku stawki złożonej z nowych gadżetów największych konkurentów firmy.

Poza ogromnym, 18,4-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD, w jego wnętrzu znajdziemy ośmiordzeniowy procesor z zegarem 1,6 GHz (Samsung nie ujawnił o jaką konkretnie jednostkę chodzi), 2 gigabajty RAM-u, kamerę przednią 2,1 MPx, moduł LTE, slot na karty nano-SIM i 32 bądź 64 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki wsparciu dla micro SD). Niezbędną energię całości zapewnia solidna bateria o pojemności 5,700, co – jak zapewnia Samsung – powinno wystarczyć na równe 8 godzin odtwarzania materiałów wideo. Kontrolę nad tabletem sprawuje zaś Android 5.1 Lollipop. Za jedyną niespodziankę możemy chyba uznać brak złącza HDMI, ale wydaje się, że nie jest to kwestia rynkowego życia lub śmierci View.

Z dotychczasowych informacji wynika, że tablet będzie kosztować około 600 dolarów. Póki co Samsung nie raczył podzielić się informacjami na temat dokładnej premiery i dostępności sprzeciwu. Spodziewamy się jednak, że będzie globalna, a już z pewnością powinna objąć swym zasięgiem Polskę.

Wszystko wyjaśni się niebawem.

Źródło: Samsung via Engadget.com

podobne treści