newssmartfony

Oficjalny debiut smartfona HTC One Mini

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Po kilku miesiącach uporczywych plotek i spekulacji HTC zaprezentowało długo wyczekiwany, „miniaturowy” wariant flagowego smartfona One. Poznajcie słuchawkę HTC One Mini.

Zgodnie z oczekiwaniami obyło się bez większych niespodzianek. Tak, jak przypuszczaliśmy (czyt. tak, jak wynikało z najrozmaitszych plotek) nowe cacko HTC będzie dysponować stosunkowo niedużym (jak na obecne standardy), 4,3-calowym ekranem LCD3 o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, niezłym, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, 1 GB-em RAM-u oraz dwiema – 4 oraz 1,6 Mpx – kamerami wykorzystującymi technologię UltraPixel (choć zdaje się, iż fakt ten dotyczy tylko pierwszej z nich).

Całość – do złudzenia przypominająca z wyglądu oryginalnego HTC One – ma pracować pod kontrolą 4.2 Jelly Bean z nakładką Sense 5 i będzie korzystać z mocy nie najmocniejszej, 1800 mAh baterii. Tak jak w przypadku smartfona Galaxy S4 – nieco słabsza specyfikacja urządzenia ma rzecz jasna znaleźć odzwierciedlenie w jego cenie. Choć ewentualne koszty nabycia smartfona One Mini pozostają na razie nieznane, śmiało można przypuszczać, iż będzie zdecydowanie tańszy od obecnego flagowca HTC.

Jak tylko dowiemy się czegoś nowego – damy wam znać.

Źródło informacji i zdjęcia: Engadget.com

podobne treści