newssmartfonysprzęt

Oficjalny debiut kontrolera Samsung GamePad

No, aż chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Po kilku miesiącach uporczywych medialnych spekulacji Samsung wreszcie odsłonił kurtynę i zaprezentował światu swój pierwszy, dedykowany smartfonom pad do gier – Samsung GamePad.

Tak jak można było się tego spodziewać, urządzenie wizualnie różni się od prototypów kontrolera, z którym mieliśmy do czynienia przy okazji rozmaitych wycieków już w marcu tego roku. Jest ładniejsze, ciemne i jakby nieco mniej „inspirowane” wyglądem słynnego pada Xboxa 360 (choć nie obyło się bez żadnych podobieństw, ot choćby w sferze rozmieszczenie przycisków). Zgodnie z przewidywaniami, GamePad dysponuje zestawem dwóch gałek analogowych, ośmiokierunkowym manipulatorem oraz dziewięcioma przyciskami umiejscowionymi na froncie i bocznych krawędziach urządzenia. Pad łączy się ze smartfonami Samsunga za pośrednictwem modułów Bluetooth i NFC. Niestety, na razie nie podano jego sugerowanej ceny.

Przy okazji, koreańska firma wypuściła do sieci aplikację niezbędną do poprawnej obsługi kontrolera, którą można już pobierać z Google Play Store (widnieje przy niej także lista kompatybilnych z nim tytułów).

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści