ciekawostkigry

Odznaka projektantki gier komputerowych

Uważacie, że harcerstwo jest nudne? Przemyślcie swoje stanowisko jeszcze raz – skautki z Los Angeles wprowadziły odznakę projektantki gier komputerowych.

W ramach amerykańskiego programu promocji nauk ścisłych, skautki z okolic Los Angeles mają szansę zdobyć odznakę projektantki gier komputerowych. Żeby zasłużyć na wyróżnienie nie muszą na szczęście napisać następnego Skyrima, wystarczy, że wykażą się umiejętnościami projektowania gier w ramach narzędzia Gamestar Mechanic.

„Naszym ostatecznym celem jest wprowadzenie odznaki (…) do całego Girl Scouts of the United States of America,” mówi Amy Allison z organizacji Women in Games International, która zainicjowała wprowadzenie takiej odznaki w kalifornijskim oddziale organizacji. „Wprowadzenie odznaki zainteresuje młode dziewczęta technologią oraz nauką i da im do zrozumienia, że one także mogą zrobić karierę w przemyśle gier wideo.”

Jeśli po przeczytaniu powyższego przemknęła wam myśl o lekkiej dyskryminacji amerykańskich skautów w tym zakresie, możecie być spokojni. Podobną odznakę wprowadzono u nich w marcu.

Jak najbardziej wspieramy i mamy nadzieję, że kiedyś podobna inicjatywa trafi do Polski.

Zdjęcie: Flickr/Steve Snodgrass

podobne treści