biznesnews

Od jesieni Windows 10 także w ramach subskrypcji

Microsoft od dawna wyraźnie dawał do zrozumienia, że chce traktować Windowsa 10 jako usługę. Teraz Redmond zapowiedziało, że wprowadzi dla firm opcję abonamentu za korzystanie z niego.

Nowa opcja ma zostać wprowadzona jesienią tego roku i dotyczyć będzie Windows 10 Enterprise E3. Przedsiębiorstwa otrzymają możliwość korzystania z systemu w cenie 7 dolarów za miesiąc za jedno stanowisko pracy.

Microsoft ma nadzieję, że takie rozwiązanie przypadnie do gustu przede wszystkim niewielkim przedsiębiorstwom, które nie posiadają własnych działów IT ale chciałby korzystać z oprogramowania pochodzącego z zaufanego i legalnego źródła. Według Microsoftu, takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć początkowe wydatki związane z obsługą informatyczną. Dodatkową zaletą ma być to, że w ramach subskrypcji użytkownicy będą zawsze mieli dostęp do najnowszej wersji systemu.

Microsoft ma już pewne doświadczenia z takim modelem dystrybucji – Office 365 też początkowo dostępny był dla firm na takich zasadach. Później jednak Redmond wprowadziło subskrypcje także dla użytkowników indywidualnych. W przypadku Windowsa 10 może być podobnie.

podobne treści