biznessamochody

Nvidia i Bosch będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu autonomicznej jazdy

Coraz więcej firm zdaje się być przekonanych o tym, że przyszłością motoryzacji są autonomiczne samochody. Teraz dołączyły do nich Nvidia i Bosch, które wspólnie mają rozwijać zaawansowany system jazdy autonomicznej dla masowo produkowanych samochodów.

Rozwiązania, które obie firmy zamierzają wspólnie rozwijać, oparte będą od strony obliczeniowej na Drive PX, czyli najnowszej technologii Nvidii rozwijanej właśnie z myślą o autonomicznych pojazdach. Jej sercem jest najnowsze dzieło amerykańskiej firmy, układ o nazwie Xavier, który ma pozwolić na osiągnięcie przez pojazd czwartego poziomu autonomii jazdy, czyli będzie mógł kontrolować pojazd we wszystkich warunkach drogowych, poza najtrudniejszymi.

Odpowiedzialne za to będą algorytmy sztucznej inteligencji wbudowane w układ, dzięki czemu będzie mógł on samodzielnie wykonać wszystkie obliczenia potrzebne do zlokalizowania samochodu w trójwymiarowej przestrzeni.

W ramach współpracy, Bosch będzie odpowiedzialny za budowę modułów korzystających z rozwiązań Nvidii, które będzie można zastosować w produkowanych masowo samochodach. Według szefa Nvidii, Jean-Hsun Huanga, obie firmy podzielają wizję przyszłości, w której bezpieczne samochody autonomiczne dostępne będą dla każdego.

podobne treści