biznesnewsWiadomość główna

Nowym CEO Microsoftu został Satya Nadella

Poszukiwania nowego CEO można oficjalnie uznać za zakończone – Microsoft ogłosił dziś, że trzecim w historii CEO spółki został Satya Nadella. Czterdziestosześcioletni Nadella zastąpił dziś odchodzącego na emeryturę Steve’a Ballmera.

„Nie mogę wyobrazić sobie większego zaszczytu, niż powołanie na stanowisko CEO tej firmy,” napisał Nadella w wiadomości dla pracowników Microsoftu. „Możliwości stojące przed firmą Microsoft są ogromne. Lecz aby je wykorzystać, musimy być skoncentrowani, działać szybko i nadal się rozwijać (…). Choć naszym udziałem były już sukcesy, chcemy osiągnąć jeszcze więcej. To kluczowy czas dla branży oraz dla Microsoftu (…). Naszym zadaniem będzie upewnienie się, że Microsoft będzie przede wszystkim rozwijał się w kierunku chmury i urządzeń mobilnych,” podkreśla nowy CEO.

Nominacja Nadelli, tak jak spekulowano wcześniej, łączy się z odejściem Billa Gatesa ze stanowiska szefa rady nadzorczej Microsoftu. Najwyraźniej w rezultacie warunków, jakie postawił Nadella, Gates otrzymał stanowisko „założyciela i doradcy technologicznego”. Miejsce Gatesa w radzie nadzorczej zajął John W. Thompson, a wszyscy oni, łącznie z odchodzącym Ballmerem, zdążyli już podzielić się wrażeniami za pośrednictwem YouTube’a.

Sam Nadella urodził się w Indiach, a z Microsoftem związał się 22 lata temu. Do tej pory koordynował w Redmond powstawanie kluczowych projektów związanych z chmurą oraz skierowanych do przedsiębiorstw. Według Billa Gatesa nowy CEO firmy jest najlepszym wyborem, jakiego Microsoft mógł dokonać w okresie przemian w spółce. Czas pokażę, czy Gates ma rację.

Zdjęcie: Microsoft

podobne treści