newssprzętWiadomości promowane

Nowy Xbox już na targach E3?

Nareszcie koniec oczekiwania? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że kolejna generacja konsoli Xbox zostanie zaprezentowana już w trakcie tegorocznych targów E3.

Choć plotki na temat premiery nowej wersji hitowej konsoli MS huczą w mediach już od naprawdę długiego czasu, dotychczas ciężko było wskazać, które z nich noszą jakiekolwiek znamiona prawdziwości. Sprawa była i ciągle jest na tyle mglista, że bawienie się w byle prognozy zakrawało (i nadal zakrawa) o ślepe wróżenie z fusów. No, być może aż do teraz. Kierownik działu programowania Xbox Live, Major Nelson (aka Lars Hryb), opublikował na swoim blogu licznik odmierzający czas do dnia hucznego otwarcia targów E3, co sugeruje, że to właśnie na nich zostanie zaprezentowana kolejna, potencjalnie rewolucyjna wersja nadzwyczaj popularnej konsoli Microsoftu. Gdyby spekulacja ta znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości – oznaczałoby to, że oficjalna premiera nowego Xboxa (720?) nastąpi dokładnie za 158 dni.

No… co tu dużo mówić – niewątpliwie nie jest to szmat czasu. Nieco wiarygodności powyższym domysłom dodają informacje serwisu Gizmodo, który donosi, że w kampusie Microsoftu trwają bliżej nieokreślone prace nad budynkami dedykowanymi konsoli Xbox, co dość jasno wskazuje na to, że niebawem powinniśmy zostać świadkami jakiegoś związanego z nią, na razie bardzo tajemniczego wydarzenia.

Wygląda na to, że naprawdę się zaczęło.

Choć to tylko spekulacje – naprawdę wątpię, by licznik Nelsona wskazywał cokolwiek innego niż dzień hucznej, oficjalnej prezentacji nowego, mocno odmienionego Xboxa. Xboxa, który wedle planów giganta z Redmond ma wkrótce stać się prawdziwym, zunifikowanym z pozostałymi produktami Microsoftu, multimedialnym centrum rozrywki każdego domu. By tak rzeczywiście się stało nowa konsola MS musi dalece wykroczyć poza ramy typowego urządzenia do odtwarzania gier – na razie czyni to zbyt nieznacznie. Biorąc pod uwagę, że Microsoft właśnie dokonał zakupu – opracowującego tajemniczą technologię wyświetlania mediów cyfrowych na telewizorach – studia R2 (polowały na nie także Google i Apple) – kroi nam się coś naprawdę ciekawego.

Źródłem obrazu jest serwis Gizmodo.

podobne treści