newstablety

Lenovo zaprezentuje nowy tablet?

Jak podaje portal Engadget, opierając się na informacjach zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej Federalnej Komisji Łączności (USA), chińska firma Lenovo jeszcze w tym miesiącu zamierza zaprezentować światu nowy tablet swego autorstwa – IdeaTab S2109.

Nie wiadomo jeszcze czy jest to informacja w pełni wiarygodna, ani gdzie konkretnie tablet miałby się ukazać (lista FCC wymienia kilka państw m.in. USA, Rosję, Niemcy i Chile, nie wspomina nic o Polsce). Wiadomo jednak co nieco o jego potencjalnej specyfikacji.

Urządzenie ma być rzekomo wyposażone w 9,7-calowy ekran LCD, wyświetlający obraz w takim samym jak iPady formacie 4:3 (rozdzielczość na razie nie jest znana). Ponadto, składać mają się na nie jeszcze cztery głośniki SRS, a także chip TI OMAP i miejsce na zewnętrzną kartę microSD. Co warte uwagi, IdeaTab S2109 będzie również dysponował (ku uciesze jego potencjalnych nabywców) sprawniejszą niż w większości konkurencyjnych tabletów ładowarką (12,5W), co być może nieco skróci proces obdarzania go życiodajnym prądem.

Bazowym OS-em IdeaTab S2109 ma być najnowsze dziecko Google – Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który pojawi się także w innym urządzeniu od Lenovo, IdeaPad S2 10.

Konkretna data premiery na razie nie jest znana.

[engadget, slashgear]

podobne treści