newssmartfony

Nowy smartfon z Indii – Canvas Turbo

Kojarzycie firmę Micromax? Nie? Nic dziwnego – indyjski producent smartfonów, który niedawno nawiązał współpracę ze znanym, hollywoodzkim aktorem, Hugh Jackmanem, dotychczas rzadko gościł w nagłówkach najróżniejszych, europejskich mediów branżowych. Kierownictwo firmy postanowiło nieco odmienić ten stan rzeczy i właśnie wypuściło na rynek nowy, 5-calowy smartfon Canvas Turbo, który niebawem może trafić do sklepów na naszym kontynencie.

Urządzenie dysponuje niezłym, 5-calowym ekranem IPS LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, dość wydajnym, czterordzeniowym procesorem MediaTek o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, dwoma gigabajtami RAM-u, dwoma – 13 oraz 5 Mpx – kamerami oraz 16 GB standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki obecności slotu kart micro SD). Zamknięta w całkiem zgrabnej obudowie z aluminium – słuchawka pracuje pod kontrolą Androida 4.2.1 Jelly Bean i będzie dostępna do nabycia w cenie zbliżonej do 330 dolarów.

Smartfon Canvas Turbo początkowo trafi do sklepów wyłącznie na terytorium Indii oraz… Rosji. Wróbelki ćwierkają, że to od sukcesu w tej drugiej uzależniona jest ewentualna globalna premiera urządzenia.

Źródło: Engadget.com

podobne treści