news

Nowy Mac Mini ma wystarczająco dużo miejsca na drugi dysk twardy

Odświeżony Mac Mini spodoba się wszystkim pragnącym kupić sprzęt, który w przyszłości będą mogli rozbudować o nowe części. iFitix pokazało nam, co można w nim zmienić.

We wnętrzu niewielkiego maka znajduje się wystarczająco dużo miejsca na zamontowanie drugiego dysku typu SATA, który można by wpiąć w wolny port na płycie głównej. Wraz z dyskiem należałoby jednak kupić również kable, ponieważ nie zostały one dołączone do zestawu przez firmę Apple. Tutaj pojawiają się schody, bowiem Apple jak to Apple, stworzył dla Maca Mini własny kabel, który wygląda właśnie tak: Możliwości rozbudowy jest jeszcze więcej. Użytkownicy Maca Mini niezadowoleni z jego wydajności będą mogli podmienić fabrycznie dołączony do niego dysk twardy oraz kości pamięci RAM. Jedynie procesor jest na stałe przymocowany do płyty głównej, przez co wymiana go nie będzie możliwa bez odwiedzenia wcześniej serwisu z logo nadgryzionego jabłka.

Istnieje też inna sposób na posiadanie wydajniejszego Mini – kupienie modelu typu serwer za 1000, czyli 400 dolarów więcej (przynajmniej w Stanach tyle one kosztują). Więcej zdjęć i ciekawostek na temat nowego malucha znajdziecie na stronie złotych rączek z [iFixit]

podobne treści

  • niechcekonta

    Tak, tylko napd DVD zewnętrzny za jedyne 69 USD od Apple. To się nazywa rżnąć na całego. Bez DVD to wygląda jak AppleTV, a nie Mac Mini.