newstablety

Nowy gracz na rynku – Galaxy Tab 10.1

Wieści prosto z Mobile World Congress 2011 w Barcelonie – oto nowy tablet od Samsunga – Galaxy Tab 10.1 pod kontrolą systemu Android Honeycomb. Tablet jest łudząco podobny do Motoroli Xoom, także pod względem specyfikacji.

10 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 pikseli jest o 3 cale większy od swojego poprzednika, Galaxy Taba. Sercem tabletu jest dwurdzeniowy, gigahercowy procesor Tegra 2, który umożliwi płynne odtwarzanie filmów w jakości 1080p, co jest raczej zbyteczną funkcją, ponieważ tablet nie został wyposażony w wyjście HDMI.

Dwie kamery, jedna z przodu (2 megapiksele) i z tyłu (8 megapikseli), umożliwią prowadzenie wideo-rozmów i nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD 1080p z szybkością 24 klatek na sekundę. Wyjście słuchawkowe i głośnik stereo powinny wystarczyć dla podstawowych funkcji multimedialnych.

Tablet został wyposażony w żyroskop, akcelerometr (przyspieszeniomierz, jak wolą niektórzy) i czujnik zbliżenia. Pojemność pamięci dostępnej dla użytkownika to 16 lub 32 GB. Z siecią bezprzewodową połączymy się we wszystkich standardach, także „n”. Wymiary tabletu to 24,6 x 17 x 1 cm, waga 600 g. Pojemność baterii wynosi 6860 miliamperogodzin.

Wystarczy tylko czekać na premierę i ostateczną cenę. Bardzo podobny Xoom został wyceniony na 800 dolarów, jeśli Tabowi 10.1 uda się zejść poniżej tego pułapu, to może odnieść komercyjny sukces.

podobne treści

  • ktos

    nie obsługuje wszystkich standardów gdzie a/n 5 GHz ? iPad obsługuje te częstotliwości. i po co mu te full hd jak i tak wyświetlacz ma 800 pikseli… tak jak by chcieli na siłe coś zrobić… mało pamięci troche jak na tak duże urządzenie no i cena jak będzie 800 dolków to troche sporo. zobaczymy co z tego będzie

  • Mallas

    … Kolejny sukces? Przeciez Galaxy Tab nie okazał sie az takim sukcesem na jaki liczyła firma Samsung, wiec raczej porażka …