newssprzęttablety

Nowe tablety Skypad Protos i Skypad Gemini od Skytex

Nieszczególnie znana ale nadzwyczaj ambitna, amerykańska firma Skytex postanowiła powalczyć z najnowszym dzieckiem GoogleNexusem 7 – i wypuściła na rynek (a właściwie zapowiedziała, że uczyni to za miesiąc) dwa budżetowe tablety: Skypad Protos i Skypad Gemini.

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą już-nie-najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich i korzystają z mocy wydajnego, jednordzeniowego procesora ARM Cortex A8 ze zintegrowanym układem Mali 400 GPU. Ponadto, w ich wnętrzu znajdziemy m.in. 1 GB RAM-u, 8GB-ów pamięci wewnętrznej, port HDMI i zawsze mile widziany slot na karty microSD (dzięki któremu możemy zwiększyć pojemność urządzenia do calutkich 32GB). A, obydwa będą też dysponować 5GB-ami darmowej pamięci w chmurze. Modnie.

Czym się różnią? Ano – przede wszystkim (hm… chyba powinienem o tym wspomnieć już na początku, ale co tam) rozmiarem. Skypad Protos dysponuje 9,7-calowym ekranem IPS o rozdzielczości (do niedawna – najpopularniejszej na świecie) 1024×768 pikseli, a jego mniejszy kuzyn – Skypad Gemini może pochwalić się nexusowym, 7-calowym  ekranem LCD o rozdzielczości 800×480. Gemini jest biedniejszy także o jedną, 5-megapikselową kamerę, którą – obok występującej w obydwu, 2mpix czarodziejki – dysponuje Protos.

Tablety Skypad Protos i Skypad Gemini ukażą się na rynku (powiedzmy… amerykańsko-internetowym) już w przyszłym miesiącu, a każdy kto zechce je nabyć będzie musiał zapłacić kolejno około 279 (Protos) lub 179 (Gemini) dolarów. Warto? (Nawet jeśli – z Nexusem raczej nie wygrają).

[engadget, skytex (1), skytex (2)]

podobne treści