film

Nowe szczegóły na temat Jurassic World

Wciąż bardzo mało informacji zostało oficjalnie potwierdzonych na temat Jurassic World. Na razie wiemy, że nowa produkcja nie będzie rebootem, a w filmie wystąpią Bryce Dallas Howard, Nick Robinson, Ty Simpkins i Chris Pratt. Teraz zmowę milczenia przerwał ten ostatni, wypowiadając się na temat reżysera, Colina Trevorrowa, ujawniając parę szczegółów na temat swojej postaci oraz opowiadając, co podoba mu się w scenariuszu.

Co mi się podobało w scenariuszu to to, że odpowiada na pytanie „Po co pakować się ponownie w te same kłopoty?”. Jak uciszyć niedowiarków, którzy będą gadali „tak, oczywiście, popełnijmy ten sam błąd ponownie! Przecież nie nauczyliśmy się jeszcze, że z dinozaurami tak się po prostu nie da, powinniśmy żyć obok nich i zobaczyć, czy to zadziała!”. Wiesz, trzykrotnie już próbowano. Odpowiedź na te pytania pojawia się na przestrzeni całego scenariusza; Colin [Trevorrow] wykonał świetną robotę pisząc skrypt, uzasadniając takie postępowanie i, w pewnym sensie, bawiąc się tym. Tak więc ktokolwiek będzie kontynuował zadawanie takich pytań będzie miał niezły ubaw z powodu tego, jak zostało to wyjaśnione. Colin świetnie to zrobił, ma swoją wizję względem tej produkcji. W jego filme, Na własne ryzyko, też wykonał dobrą robotę. Dobrze, że Steven Spielberg daje szansę temu facetowi, bo on ma na prawdę jasną wizję co do tego, jak film ma wyglądać. Rozmawialiśmy o tym, usiedliśmy wspólnie i przypominało to trochę mnie i Jamesa [Gunna, z którym Chris Pratt współpracował przy tworzeniu Strażników Galaktyki]. Tak jakby zaczynamy się ekscytować tym filmem. W mojej głowie zaczęły pojawiać się głosy „Stary! To się wydarzy! Chcą CIEBIE w Jurassic World!

Zapytany, czy grana przez niego postać, Owen, będzie bardziej przypominała portretowanego przez Sama Neila Allana Granta, czy Iana Malcolma (granego przez Jeffa Goldbluma), Chris Pratt powiedział:

Dobre pytanie. Moja postać łączy w sobie cynizm Goldbluma, ale także podekscytowanie Neila.

Aktor potwierdził także wczorajsze doniesienia, jakoby Jurassic World miało rozpocząć produkcję w kwietniu. Miejscami, w których będą prowadzone zdjęcia będą najpierw Hawaje, a w czerwcu Luizjana oraz wypowiedział się na temat pracy z Bryce Dallas Howard.

Zaczniemy zdjęcia za jakieś sześć tygodni, czy coś koło tego. Bryce Dallas Howard jest świetna, fajnie się z nią pracuje.

Produkcja rozpoczyna się już niedługo, więc mamy nadzieję, że wraz z upływem czasu zacznie pojawiać się coraz więcej informacji na temat tej wysoce oczekiwanej produkcji. Najbardziej czekamy oczywiście na zwiastuny i to, jak będą teraz wyglądać dinozaury (bo raczej nie można liczyć na to, że będą podobne do tych, które można było ujrzeć w zwiastunie Transformers: Age of Extinction).

Jedyne szczegóły odnośnie fabuły filmu, które są potwierdzone, to nowy rodzaj dinozaura oraz umiejscowienie na wyspie Isla Nublar. Reżyserem filmu będzie Colin Trevorrow, który również napisał scenariusz z Derekiem Connollym, swoim współpracownikiem przy tworzeniu filmu Na własne ryzyko. Producentami będą Frank Marshall (Szósty zmysł,Poszukiwacze zaginionej arki) i Patrick Crowley (seria filmów o przygodach Jasona Bourne’a), a premiera filmu jest ustalona na 12 czerwca 2015 roku.

podobne treści