krótka piłkasprzęt

Nowe baterie Samsunga wydłużą czas pracy urządzeń ubieralnych

No cóż – nie ulega wątpliwości, że jedną z największych wad wszystkich urządzeń mobilnych jest to, iż na ogół tracą one energię po kilku lub kilkunastu godzinach użytkowania. Choć nikt dotąd nie znalazł recepty na rozwiązanie tego problemu, Samsung uważa, że może zaoferować nam coś, co przynajmniej obniży jego skalę. Mowa o akcesoriach Band i Stripe, dedykowanych najmniejszym urządzeniom „wearable”.

Pierwszy z wymienionych akcesoriów, o dość znajomej nazwie Band, to nic innego jak zapasowy akumulator dla smartwatchów, posiadający pojemność około połowy ich oryginalnych baterii. Jego zadaniem ma być oczywiście wydłużanie żywotności tych gadżetów bez poważnego ingerowania w ogólną wygodę użytkowania.

Drugi i – wydaje się – ważniejszy z nich, Samsung Stripe, to sprzęt o wiele bardziej uniwersalnym przeznaczeniu. Jak zapewnia koreański gigant ma być on nie tylko dodatkiem, co wręcz trzonem urządzeń typu „wearables”, które mogą mieć problem z wykorzystaniem tradycyjnych baterii. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju opaski, naszyjniki, bransoletki czy ubrania, potrafiące wykorzystać w pełni jego elastyczność i rozmiar. Samsung twierdzi, że Stripe posiada większe możliwości niż każde konkurencyjne akcesorium o porównywalnych parametrach, ale nie podzielił się żadnymi dokładnymi informacjami na ten temat.

Zaprezentowane akcesoria to wcale nie jedyne pomysły Samsunga na poprawę żywotności naszych urządzeń. Nie dalej jak w lipcu, koreańska firma pochwaliła się pomysłem na baterie z silikonowymi anodami i warstwami z grafenu, które to miałyby wydłużyć czas pracy jej smartfonów o około 9 godzin. Wszystko to zwiastuje, że gigant na poważnie zabrał się za temat wydłużenia czasu pracy swych urządzeń, co stanowi znakomity prognostyk dla nabywców ich kolejnych iteracji.

Niestety, na pierwsze znaczące efekty tych działań przyjdzie nam poczekać przynajmniej ze dwa-trzy lata.

Źródło: Engadget.com

podobne treści