news

Nowa Surface Microsoftu używa każdego piksela jak kamery

Komputer „na blacie”, czyli Surface firmy Microsoft, pojawiał się na
targach i pokazach częściej niż u klientów. Być może jego nowa,
udoskonalona wersja ma wreszcie szansę zagościć w hotelowych lobby i salonach osób, które uważają Billa Gatesa za zbawcę świata? Tym bardziej, że jest tańsza.

Microsoft's Next-Gen Surface Uses Every Pixel Like a Tiny CameraNowa Surface tak jak poprzedniczka wykorzystuje podczerwień do wykrywania dotyku. Jednak nowa technologia „pixel sense” oznacza, że każdy piksel na ekranie/klawiaturze działa jak osobna kamerka, obsługiwana przy wsparciu silnej karty graficznej. Powyżej widać, jak to działa – wykrywa całą kartkę papieru i napis na niej.

Połączenie ekranu dotykowego, wyświetlacza i skanera stwarza nieograniczone możliwości. Microsoft wręcz zachęca projektantów i programistów, by prezentowali pomysły nowe sposoby wykorzystania Surface.

Pokazany na CES 2011 układ został stworzony przez Samsunga, ale chodzi na zwykłym pececie z Windowsem, nie na sprzęcie specjalnie stworzonym na potrzeby Surface. Ekran pokrywa olbrzymia warstwa Gorilla Glass, czyli odpornej substancji chroniącej ekrany dotykowe bez utraty możliwości wprowadzania danych za pomocą monitora. Słusznie – kto wie, co wschechstronna Surface będzie teraz znosić.

podobne treści