news

Nowa Motorola 3D już wkrótce?

Gdyby wszystkie przecieki były zaopatrzone w tak ładne zdjęcia, nasze życie byłoby dużo prostsze… Ale to nie najważniejszy smaczek tego przecieku. Przede wszystkim Motorola „Ming” to najpewniej telefon z trójwymiarowym wyświetlaczem.

O tym, że Motorola szykuje taki telefon, dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu z patentu firmy. Jak wynika z tego patentu, telefon wyposażony jest w dwa wyświetlacze 2D, w tym jeden w klapce. Gdy jednak połączy się oba ekrany, obraz zyska trójwymiarową głębię. Wszystko dzięki „barierze paralaksy” – tej samej technologii, której używają Sharp i Toshiba.

Na zdjęciach aparat ma nadrukowane logo China Mobile, co oznacza, że aparat może wkrótce pojawić się na rynku. Co prawda nie ma 100% pewności, że jest to telefon z patentu, ale wskazują na to nie tylko zdjęcia, ale i krążące pogłoski.

Ciekawe do czego telefon będzie używał technologii 3D. Skoro jednak Nintendo szykuje swoje 3DS z tą samą technologią, może czeka nas co najmniej wysyp trójwymiarowych gier na urządzenia mobilne? [Kat Hannaford/giz, HIAPK Forums, Slashphone, AndroidAndMe]

podobne treści