designWiadomości promowane

Nowa londyńska siedziba Google jest niesamowita

Co powiecie na pokój do odpoczynku wyposażony w miękkie siedziska w stylistyce angielskiego pubu? To nie ekskluzywny klub ani wnętrze hotelu, tylko biuro Google w stolicy Wielkiej Brytanii.

Jak donosi The Telegraph, wnętrza zostały zaprojektowane przez znaną firmę Pensen i w żadnym względzie nie przypominają konwencjonalnego wyposażenia biura.

Siedziba Google zajmuje połowę biurowca Central Saint Giles w okolicy Tottenham Court Road. Przestronne wnętrza urządzone w przeróżnych stylach kryją miejsca do pracy, odpoczynku, namysłu, spotkań, przeprowadzania burzy mózgów, spędzania przerwy na lunch i kawę. Wisienka na torcie to ciekawie zagospodarowany dach.

Trzeba zobaczyć przynajmniej część galerii zdjęć z wnętrz biura, by wyrobić sobie zdanie o siedzibie giganta. Wiele mówią jednak także same nazwy pomieszczeń: Flower Power, Nora Hobbita, U Babci, Biblioteka Lali, Ratusz (sala konferencyjna) czy Rynek (bufet). Na dachu można podziwiać i uprawiać roślinny, zobaczyć piękną panoramę Londynu i skorzystać z wi-fi.

Założyciel firmy odpowiedzialnej za projekt wystroju, Lee Penson, powiedział: „Tu chodzi o tylko i wyłącznie o ludzi. Stąd przytulność, wygoda, zabawa, wygodne kapcie, miękkie dywany, poduchy, łóżka, dobre, świeże jedzenie, ogród, warzywa, zdrowie, stymulacja wizualna, odpoczynek, ćwiczenia, świeże powietrze – oto idealne biuro.”

Jak tu się nie zgodzić? [Telegraph]

podobne treści