news

Nowa lodówka LG schładza piwo w ekspresowym tempie

Inżynierowie LG pomyśleli o tych wszystkich nieszczęśnikach, którzy
przychodzą z zakupów z ciepłym piwem, a potem tęsknie zerkają na drzwi
lodówki, która potrzebuje kilkudziesięciu minut, by schłodzić browar do
znośnej temperatury.

Nowej lodówce wystarczą minuty, by doprowadzić piwo do takiej temperatury, w jakiej pić je wypada. Zaprezentowane na CES 2012 urządzenie kuchenne zawiera specjalną szufladę „Blast-Chiller”, czyli „mrożącego podmuchu”. W tej części lodówki krąży chłodne powietrze powstające w dmuchawie na wzór tych, które znajdziemy w klimatyzatorach LG. Tymczasem podstawa szuflady obraca się, zapobiegając tworzeniu się brył lodu po jednej stronie puszki lub butelki. Tę technologię zaczerpnięto z… pralek LG.
Czas schładzania piwa udało się zredukować z 40 minut do pięciu. Dwie puszki piwa lub butelka wina dojdą do właściwej temperatury w osiem minut.

Szef LG Electronics North America, Wayne Park, powiedział: „Sprawdzi się doskonale w gorące, letnie popołudnie”.

Czy tylko ja wpadłam na to, by w razie palącej potrzeby korzystać raczej z zamrażarki? [WSJ, Physorg, zdjęcie: Suto Norbert Zsolt / Shutterstock]

podobne treści

  • asd

    Noo i to jest zaje*isty gadżet.. :)

  • man

    Powietrze jest słabym przewodnikiem ciepła dlatego zamrażarka nie działa tak jak wymuszony ruch powietrza. Fizyka szkoła średnia.

  • grzegi44

    Fizyka szkoła średnia – no własnie bo różnica 40 ^C (zamrażarka otoczenie) i tak robi swoje, nie trzeba dmuchać i po 10-15 minutach można delektować sie chłodnym piwkiem