gadżetynewsWiadomość główna

Nowa generacja wyświetlaczy czytników e-booków od Samsunga w 2013 roku.

Szef holenderskiego Samsung LCD R & D Center (SNRC), Johan Feenstra, poinformował w tym tygodniu, że koreański gigant zamierza od początku 2013 roku uruchomić masową produkcję nowej generacji wyświetlaczy do czytników e-booków.

Prawdopodobnie będzie to nieco ulepszona wersja wyświetlacza znanego niegdyś pod nazwą ElectroWetting, za którym stała holenderska firma Liquavista, wykupiona jakiś czas temu przez Samsunga. Jednym z jej założycieli był właśnie wspomniany pan Feenstra.

Nowa-stara technologia ma być zdolna do wyświetlania czarno-białych obrazów lub tekstu, nie zużywając do tego celu właściwie krzty energii oraz do odtwarzania plików wideo i swobodnego przełączania stron bez irytująco długiego czasu odświeżania ekranu, który jest jedną z naczelnych wad urządzeń opartych na e-inku. Rzecz jasna nie obędzie się także bez obsługi kolorów, mimo której Samsung zamierza podobno nawet podwoić – i tak długi – czas działania baterii.

9,7-calowy czytnik Samsunga, jak zapowiada Feenstra, powinien zostać zaprezentowany światu jeszcze w tym roku, a jego premiery należy oczekiwać za mniej więcej 12 miesięcy.

[slashgear]

podobne treści