mobilenewssmartfony

Nokia zapowiedziała premierę smartfona Asha 210

Stało się. Zgodnie z zapowiedziami, Nokia zaprezentowała dziś nowy, przystępny cenowo smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY – Asha 210, który zadebiutuje na rynku już w II kwartale tego roku.

Tak po prawdzie – słowo smartfon jest tutaj, zdaje się, odrobinę nie na miejscu. W erze potężnych sprzętowo słuchawek z wyświetlaczami full HD i paro-rdzeniowymi procesorami, Asha 210 jawi się nam jako dość tani, mierny telefon z fizyczną klawiaturą, który ma szanse na odniesienie sukcesu wszędzie tam, gdzie nie dotrą smartfony z górnej półki.

Urządzenie dysponuje niewielkim, 2.4-calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, dwoma slotami na karty SIM, 2-megapikselową kamerką, niezłą, 1200 mAh baterią oraz 32 megabajtami RAM-u i zaledwie 64 MB-ami standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej do 32 GB z pomocą karty microSD). Największym atutem Ashy 210 – poza jej całkiem ładnym wyglądem – zdaje się być pozornie niezbyt pojemna bateria, która według deklaracji twórców słuchawki jest w stanie utrzymać ją przy życiu przez 46 dni w tzw. trybie czuwania.

Urządzenie zadebiutuje na rynku już w II kwartale tego roku i pojawi się na półkach w pięciu wariantach kolorystycznych – czarnym, białym, żółtym, cyjan oraz magenta. Jego cena powinna zakręcić się w okolicach 230 złotych.

Źródło: Nokia

podobne treści