mobilenewssmartfony

Nokia: zamierzamy zacieśnić współpracę z Microsoftem

Wygląda na to, że przyszłość fińsko-amerykańskiego tandemu rysuje się w nadzwyczaj w kolorowych barwach. Przedstawiciele Nokii postanowili stanowczo zdementować spekulacje dotyczące rzekomego pogorszenia stosunków na linii Nokia-Microsoft i zapowiedzieli rychłe zacieśnienie współpracy pomiędzy obydwiema firmami.

W trakcie krótkiego spotkania z dziennikarzami na brytyjskiej premierze smartfona Lumia 925, przedstawiciel tamtejszego oddziału Nokii, Ray Haddow, oznajmił, że firma zamierza zwiększyć zakres dotychczasowej współpracy z Microsoftem. I choć przy okazji nie wyjawił żadnych szczegółów dotyczących tej deklaracji, zdradził, że pierwsze efekty zacieśnienia relacji między obydwoma gigantami powinny trafić do mediów już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Niestety – najpewniej nie chodzi mu jednak o jakieś mityczne, nowe urządzenie powstałe w wyniku kooperacji obydwu firm. Według pozostałych, nieoficjalnych doniesień, wkrótce ma ruszyć wspólna kampania reklamowa tandemu, której głównym celem będzie podreperowanie nieco podupadłej w Stanach i Europie Zachodniej marki fińskiego giganta. Na jakiekolwiek szczegóły tej akcji będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Engadget

podobne treści