news

Nokia wymieni w końcu nieskutecznego prezesa?

Wall Street Journal podaje, że według dobrze poinformowanych osób pracujących u jednego z największych producentów telefonów komórkowych, Nokii, niebawem może dojść do wymiany szefa firmy, Olli-Pekka Kallasvuo.

Decyzja ta nie powinna dziwić nikogo, komu nie są obce wyniki finansowe fińskiej firmy: wartość akcji Nokii zmalała o 40% w trakcie ostatnich trzech miesięcy.

Pan Kallasvuo zajmuje swoje stanowisko od 2006 roku – zaczął pracę w Nokii na rok przed wypuszczeniem przez Apple’a pierwszego iPhone’a na rynek. Miejmy nadzieję, że nowy szef poprawi zarówno wizerunek, jak i wyniki finansowe firmy. [Rosa Golijan/giz, WSJ, IntoMobile]

podobne treści

  • Anonim

    Nokia potrzebuje świeżego spojrzenia. Jeśli chcą liczyć się na rynku potrzebują przede wszystkim czegoś bardziej przyjaznego niż powolny Symbian, jak i nowego designu. Przecież to oczywiste czym Apple zdobyło swoich klientów..

  • xxx

    apple nie zdobyło uznania u wszystkich, a ładny design to nie wszystko jak pokazuje przykład iphone4. Nokia ma bardzo silną pozycję na rynku, a jej telefony dotykowe są bardziej popularne niż konkurencji na naszym rynku. Symbian^3 to bardzo prosty i intuicyjny system w obsłudze