newssmartfony

Nokia szykuję następcę Lumii 610?

Według doniesień znanego i cenionego portalu The Verge, Nokia zamierza wkrótce zaprezentować następcę budżetowego smartfona ze swojej względnie popularnej linii Windows Phone’ówLumii 610 – o kodowej nazwie „Glory”.

Nie da się ukryć, że podobnie jak w wypadku jego rzekomego pierwowzoru, specyfikacja następcy Lumii 610 raczej nie powala na kolana. Ba, przy starszych i nowszych high-endach z flagowej rodziny Nokii wypada ona po prostu bardzo blado. Urządzenie będzie ponoć dysponować nieco większym, 4-calowym ekranem TFT (zapewne o niepowalającej na kolana rozdzielczości), słabym, jednordzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 800 MHz (+ GPU Adreno 200) i jedynie 256 MB-ami RAM-u. Całość będzie podobno pracować pod kontrolą starszego Windowsa Phone 7.8 (z uwagi na niewystarczająco mocną specyfikację).

Póki co nie wiadomo kiedy Nokia Lumia „Glory” ukaże się na rynku i ile trzeba będzie za nią zapłacić (zapewne stosunkowo niewiele). Nie mamy też całkowitej pewności, kiedy odbędzie się jej oficjalna prezentacja – być może już za dwa dni, w trakcie organizowanego przez Nokię i Microsoft eventu, na którym zapoznamy się z droższymi smartfonami z najnowszej oferty fińskiego producenta. Najprawdopodobniej jednak trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę zaczekać (do grudnia?).

Swoją drogą – skusilibyście się? (ja, pomimo niskiej ceny, chyba nie).

[The Verge]

podobne treści