newssmartfony

Nokia pokazała nowy smartfon z Windows Phone 8

Nokia zaprezentowała smartfon Lumia 925 — nowe wcielenie swojego flagowca Lumia 920. Wyróżnia się ono między innymi metalową konstrukcją, innowacjami ulepszonego aparatu PureView oraz nowymi funkcjami. Dodatkowo model został wzbogacony o nowe aplikacje zewnętrzne, które, co jest świetną informacją, będą również dostępne w pozostałych smartfonach z serii Nokia Lumia.

Nokia Lumia 925 to pierwszy model z rodziny Nokia Lumia z obudową zawierającą elementy metalowe. Poliwęglanowa obudowa tylna ma kolor biały, szary lub czarny. Można na niej zamocować obudowę do ładowania bezprzewodowego, aby skorzystać z szerokiej oferty akcesoriów firmy Nokia oferujących tę funkcję.

Terry Myerson z Microsoft Windows Phone Division powiedział na konferencji:

Razem z firmą Nokia, kontynuujemy zmienianie podejścia ludzi do aparatów fotograficznych w smartfonach. Praca, która została wykonana przez firmę Nokia przy tworzeniu modelu Nokia Lumia 925, rozszerza możliwości fotograficzne smartfonów z serii Nokia Lumia.

Nacisk położono na możliwości robienia zdjęć i nagrań. Charakteryzują się one jeszcze większą ostrością i dokładnością. W Lumii 925 wprowadzono tryb Nokia Smart Camera, który w ramach aktualizacji pojawi się we wszystkich kompatybilnych smartfonach Lumia z systemem Windows Phone 8. To nie koniec nowości.

Pojawi się również aplikacja Hipstamatic, która umożliwi udostępnianie zdjęć w najpopularniejszych serwisach społecznościowych, to jest na Facebooku, Twitterze, Foursquare i Instagramie. Warto wspomnieć, że nowa Lumia ma ekran o przekątnej 4,5 cala oraz tylko 16GB zbudowanej pamięci.

podobne treści