newssmartfony

Nokia Lumia 830 i Nokia Lumia 730 zadebiutowały na targach IFA w Berlinie

Gigant z Redmond odpowiada swej najpoważniejszej konkurencji. Po kilku dniach niemego przyglądania się poczynaniom Samsunga, Sony i HTC, Microsoft nareszcie zaprezentował dziś mediom dwa nowe urządzenia ze swej flagowej serii Windows Phone’ów – smartfony Nokia Lumia 830 i Nokia Lumia 730.

Tak jak można było się tego spodziewać na podstawie atutów starszych smartfonów z tej serii, zdecydowanie najmocniejszym punktem wyposażenia Lumii 830 jest jej znakomity moduł fotograficzny, tworzony przez 10-megapikselowy aparat PureView z optyką ZEISS oraz technologią Nokia Rich Recording. Nawet pomimo dość mieszanych recenzji części mediów, twierdzących że moduł ten nieco odstaje jakościowo od kamer montowanych w najdroższych urządzeniach firmy, to nie ulega wątpliwości, iż jest on wystarczająco dobry, aby wyróżniać się na tle ogólnie przeciętnej specyfikacji gadżetu.

Na pozostałą część wyposażenia Lumii 830 składają się m.in. spory, 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli z ochraniającą go powłoką ze szkła Gorilla Glass 3, niezły, czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 400 z zegarem 1,2 GHz, 1 gigabajt RAM-u oraz 16 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Windows Phone 8.1 z aktualizacją Lumia Denim i trafi do nabywców wraz z zestawem dedykowanych aplikacji Nokii (takich jak Here Maps lub MixRadio) oraz 15 gigabajtami bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive i preinstalowanym pakietem Microsoft Office Mobile.

Drugi z zaprezentowanych dziś smartfonów – Lumia 730 – wydaje się być skierowany przede wszystkim do młodszych generacji i osób oszalałych na punkcie wykonywania tzw. „selfies”. W jego generalnie średnim wyposażeniu znajdziemy zatem całkiem przyzwoity, szerokokątny aparat frontowy 5 MPx, 4,7-calowy wyświetlacz ClearBlack o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 z o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, 2200 mAh baterię oraz 8 gigabajtów wbudowanej pamięci. Na rynku ukaże się także nieznacznie zmodyfikowana wersja tej słuchawki o nazwie Lumia 735, która będzie dysponować wsparciem dla technologii 4G/LTE.

Obydwa smartfony mają trafić do sprzedaży już na przełomie września i października tego roku, a za ich nabycie trzeba będzie zapłacić odpowiednio 199 (730) bądź 219 euro (735). Przewidywana cena modelu Lumia 830 powinna zaś oscylować w granicach 330 euro.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści