newssmartfony

Nokia Heart w bazie GFXBench

Nie tak dawno temu HMD Global Oy zaprezentowało smartphone’a Nokia 6, który przeznaczony jest, przynajmniej na razie, na rynek Chiński. W niedalekiej przyszłości mieliśmy jednak zobaczyć kolejne urządzenia odrodzonej Nokii. Teraz w bazie GFXBench pojawiło się urządzenie o nazwie Nokia Heart.

Wczoraj w bazie benchmarku GFXBench pojawiło się urządzenie ukrywające się pod kryptonimem Nokia Heart. Zakładając, że wcześniejsze przecieki są prawdziwe, można podejrzewać, że chodzi o urządzenie określane mianem Nokia 4.

Będzie to smartphone z ekranem HD o przekątnej 5,2 cala, jednak sądząc po pozostałych podzespołach, będzie on raczej z niższej półki cenowej.

Sercem urządzenia będzie będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragin 430 wsparty przez układ Ardeno 505 oraz 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano jedynie 16 GB pamięci wewnętrznej, ale możliwe, że będzie ją można rozbudować przy pomocy karty microSD. W obudowie znalazło się miejsce także dla modułu NFC oraz dwóch kamer, głównej, pracującej w rozdzielczości 13 megapikseli, oraz pomocniczej o rozdzielczości 8 megapikseli. Testowane urządzenie działało pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Na razie nie wiadomo kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane, można jedynie podejrzewać, że stanie się to podczas zbliżających się targów MWC 2017.

Zdjęcie: Flickr/Erkka P

podobne treści