smartfony

Nokia 8 trafiła do Polski


Nowy flagowiec HMD Global, który zapowiedziany został w połowie ubiegłego miesiąca, trafił właśnie do polskich sklepów.

Nokia 8 została zaprezentowana oficjalnie w połowie sierpnia, wkrótce po tym ruszyła też przedsprzedaż, również w Polsce, w której jej cena została ustalona na 2599 złotych. Teraz urządzenie debiutuje na rynku i można już je znaleźć w polskich sklepach. Znalazło się ono także w ofercie Play.

W porównaniu z flagowcami konkurencji, Nokia 8 jest tańsza, choć oferuje bardzo solidne podzespoły, z których najważniejsze to procesor Qualcomm Snapdragon 835 z GPU Adreno 540, 4 lub 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB miejsca na dane. Oprócz tego pod maską znajdą się wszystkie elementy, których spodziewać można się po flagowcu (NFC, LTE, WiFi, GPS, Bluetooth 5.0), łącznie z dwoma slotami na kartę SIM, złączem USB Type-C, gniazdem minijack i skanerem linii papilarnych. Co ważniejsze, pierwsze recenzje fińskiego flagowca wskazują, że jest to naprawdę solidnie wykonany telefon.

Pytanie, czy to wystarczy do tego, by odnieść sukces rynkowy i powalczyć w segmencie droższych urządzeń? Przekonamy się niebawem, ale HMD Global ma w tym przypadku mocne karty.

podobne treści