filmnews

Noe zaczyna budować Arkę

Oficjalna strona facebook najnowszej produkcji Darrena Aronofsky’ego, Noe: Wybrany przez Boga, powiadomiła świat o tym, że jutro pojawi się zwiastun biblijnego widowiska Paramount. Do tego czasu widzom pozostaje przyglądać się plakatowi i trzem krótkim klipom, które zapowiadają jutrzejsze wideo.

Nadchodzi wielka powódź. Wybrany przez Boga człowiek, Noe (Russell Crowe) staje przed ważny, zleconym przez Boga zadaniem, zanim apokalipsa zniszczy świat.

Daren Aronofsky jest uważany za jednego z najlepszych reżyserów filmów,  które zmuszają widza do myślenia jeszcze długo po seansie (jeśli ktoś nie potrafi sobie przypomnieć nazwiska, wystarczy wspomnieć Czarnego Łabędzia, Requiem dla snu lub Pi). Wraz z Jennifer Connelly i Russelem Crowem, reżyser bierze do ręki Biblię i wyciąga z niej historię o jedynym człowieku, który został ostrzeżony przez Boga o zagładzie czekającej całą ludzkość. Prawdopodobnie, jak w przypadku większości produkcji opartych o jakiekolwiek religijne zagadnienie, film wzbudzi kontrowersje. Obok zdobywczyni Oscara za rolę Alicii Nash i kultowego już aktora, który otrzymał męski odpowiednik za występ w Gladiatorze w filmie biorą udział Anthony Hopkins i Emma Watson. Film będzie miał premierę światową 28 marca 2014 roku.

Tak więc, do jutra! My z niecierpliwością czekamy na to, co Aronowsky zrobi z tą biblijną historią, a Wy? Uważacie, że obraz wzbudzi podobne kontrowersje, co Pasja Mela Gibsona?

podobne treści