wynalazki

Nixie czyli osobisty fotograf przyszłości

Powoli dochodzimy do momentu, w którym zwykłe selfie to za mało, a mocowanie GoPro do specjalnego drążka jest już passe. A przynajmniej do takiego wniosku można dojść po zapoznaniu się z projektem Nixie – osobistym quadrocopterem.

Spośród całej masy małych quadrocopterów Nixie wyróżnia się jedną cechą – należy do kategorii tzw. „wearables”. Choć brzmi to trochę abstrakcyjnie, pomysł absolwenta Stanfordu Christopha Kohstalla jest całkiem interesujący – zaproponował on bowiem, by połączyć quadrocopter z bransoletką.

Rezultatem jest właśnie Nixie, projekt rozwijany w ramach zorganizowanego przez Intel konkursu Make It Wearable. Z racji swojej innowacyjności, Nixie już teraz zagwarantowany ma udział w finale, w którym powalczy o główną nagrodę w wysokości pół miliona dolarów na rozwój projektu.

Choć urządzenie nie jest jeszcze w pełni gotowe, już teraz jego możliwości robią wrażenie – elastyczne ramiona małej drony owijają się wokół przedramienia użytkownika, a samo urządzenie lata i robi zdjęcia. W wizji wynalazców ostateczna wersja urządzenia będzie jeszcze rozpoznawała gesty, dzięki którym użytkownik będzie mógł je kontrolować, oraz samego właściciela, dzięki czemu osobisty fotograf skupi się tylko na nim. A samo urządzenie będzie oczywiście dużo ładniejsze.

Ogłoszenie wyników Intel Make It Wearable nastąpić ma na początku listopada, więc zespół ma jeszcze trochę czasu na dopracowanie swojego wynalazku. Konkurencja jest co prawda duża, ale Nixie jest na tyle interesującym pomysłem, że można mieć nadzieję, że ktoś zainteresuję się wsparciem twórców nawet w przypadku, gdyby nie wygrali oni głównej nagrody.

podobne treści