grynews

Nintendo zapowiedziało nową wersję Switcha

Nintendo właśnie oficjalnie zapowiedziało nową wersję swojej konsoli Nintendo Switch. Będzie ona skierowana przede wszystkim do fanów mobilnego grania.

Nintendo Switch Lite, bo tak nazywać się będzie nowa konsola, pojawi się w sklepach tuż po wakacjach. Nie będzie miała tylu funkcjonalności co obecna wersja Switcha, będzie jednak od niej tańsza.

W założeniach Switch Lite ma być następcą przenośnej konsoli Nintendo 3DS więc różni się on trochę od pełnowymiarowej konsoli. Przede wszystkim wersji Lite nie będzie można podłączyć do telewizora. Nie ma też odłączanych Joy Conów oraz funkcji HD rumble. W zamian za to wyposażony jest w klasycznego D-pada.

Na Nintendo Switch Lite będzie można uruchomić wszystkie te tytuły na Switcha, które można uruchomić w trybie przenośnym. Przyszłe produkcje otrzymają też specjalne oznaczenie na pudełku, dzięki czemu będzie wiadomo czy dana gra wspiera przenośną konsolę.

Nowa konsola zadebiutuje w USA 20 września i będzie kosztowała 199 dolarów. Niestety na razie nie jest znana europejska cena urządzenia.

podobne treści