newssprzęt

Nintendo zapowiada nową konsolę

Nintendo kilka lat temu nie włączyło się wyścig konsoli, do którego wystartowały Microsoft i Sony. Zamiast tego Japończycy postanowili pójść własną drogą i dziś zapowiedzieli nową konsolę o nazwie Nintendo Switch.

Nintendo Switch będzie ma być uniwersalną, i w pewnym sensie modułową platformą, która będzie mogła towarzyszyć użytkownikowi wszędzie. Będzie można podłączyć ją do telewizora, albo wziąć ze sobą w podróż i grać na kilkucalowum, dołączonym ekranie. Nowa konsola Nintendo składać się będzie z kilku elementów, z których użytkownicy będą mogli korzystać w wielu konfiguracjach.

Pojawia się więc główna stacja dokująca, która podłączana jest do telewizora, tablet oraz modularny kontroler. Kontrolera tego używać można w różnych konfiguracjach – po połączeniu z centralnym elementem służy jako zwykły kontroler, jego dwa boczne elementy można dołączyć do tabletu, dzięki czemu powstaje mobilna konsolka, można też grać ze znajomymi korzystając z jego „połówek”.

Jest to niewątpliwie bardzo ciekawy pomysł, ale wiele innych informacji na temat Nintendo Switch pozostaje jeszcze nieznanych. Oczywiście chodzi głównie o te, które dotyczą podzespołów, jakie zostaną zastosowane w konsoli. Nie wiadomo na razie jaki układ zastosuje Nintendo w tablecie, nic też nie wiemy na temat tego, czy stacja dokująca będzie wyposażona w dodatkowe elementy zwiększające moc obliczeniową konsoli podczas współpracy z dużym ekranem. Na szczęście nie trzeba będzie bardzo długo czekać na te informacje – Nintendo planuje premierę Switch na marzec przyszłego roku.

Jeśli chodzi o gry, to można się oczywiście spodziewać tytułów należących do Nintendo, ale wsparcie dla Switch potwierdziły już też między innymi takie firmy jak Electronic Arts, Warner Bros, Ubisoft, Square Enix, Bethesda oraz Activision.

podobne treści