biznesgry

Nintendo Switch prześcignęło w sprzedaży GameCube

Kiedy Nintendo zapowiadało Switch, można było odnieść wrażenie, że nowatorska konsola firmy nie znajdzie wielu nabywców. Jak pokazują dane, wrażenie to było błędne. Choć nadal nie jest to sprzęt dla każdego, Switch prześcignął niedawno w sprzedaży kultową konsolę GameCube.

Od czasu swojej premiery Nintendo Switch bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Niedawno wręcz konsola pobiła kolejny rekord – w ostatnim kwartale sprzedano 3,19 miliona Switchów, co w sumie daje 22,86 miliona sprzedanych egzemplarzy. Tym samym konsola sprzedana została w większej ilości egzemplarzy, niż Nintendo GameCube.

Jest to duży wzrost w porównaniu do minionego roku, w którym Nintendo sprzedało 2,93 miliona sztuk tej konsoli, a biorąc pod uwagę, że zbliża się okres świąteczny, w którym sprzedaż tego typu sprzętu zwykle wzrasta, japońska firma może już zacierać ręce. Zwłaszcza, że niebawem na konsoli pojawić mają się takie tytuły jak Diablo III, Pokemon: Let’s Go Pikachu, Pokemon: Let’s Go Evee, Super Smash Bros. Ultimate.

podobne treści