ciekawostki

Nike chce stworzyć buty Marty’ego McFly’a z Powrotu do Przyszłości II

Nie ulega wątpliwości, że 2015 rok to wspaniały czas na urzeczywistnienie kilku pomysłów wykorzystanych w drugiej części filmu z kultowej serii „Back to the Future”. To właśnie w tej odsłonie sagi główny bohater wybrał się do naszej teraźniejszości, gdzie natknął się na garść futurystycznych gadżetów w rodzaju latającej deskorolki, czy też samowiążących butów. Jeżeli jakimś cudem zdarzyło wam się kiedyś marzyć o tych drugich – Nike ma dla was wspaniałą wiadomość. Jak informuje portal Nice Kicks – amerykańska firma zapowiedziała na swej poniedziałkowej konferencji w Long Beach, że wprowadzi do sprzedaży buty wzorowane na obuwiu Martiego McFly’a.

Choć na przestrzeni ostatnich lat mieliśmy do czynienia z paroma próbami odtworzenia „adidasów” z filmu – żadne z nich nie dysponowały najważniejszą cechą gadżetu, czyli w pełni funkcjonalnym systemem automatycznego wiązania, uchwyconym na animacji powyżej. Nike zapewnia, że w przeciwieństwie do swych poprzedników, nie zamierza iść na łatwiznę i pragnie stać się pierwszym producentem, który wypuści idealnie odwzorowany, działający wariant słynnego obuwia M. J. Foxa.

Nie będzie to jednak takie proste. Łatwo się domyślić, że największym wyzwaniem stojącym przed projektantami butów jest oczywiście bateria, mająca zapewnić im wystarczającą moc do zasilenia futurystycznego mechanizmu. Nie może ona przy tym wpłynąć ani na ich design, ani na wygodę ich noszenia, która stanowi przecież kluczowy element każdego produktu tego typu. Pracy jest zatem sporo i nie ma co spodziewać się, że buty McFly’a trafią na półki sklepów już w kilku najbliższych tygodniach.

Kiedy możemy więc spodziewać się ich debiutu na rynku? Zgodnie z informacjami Nice Kicks, obuwie z „Powrotu do Przyszłości II” powinno ukazać się w sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku. Czekamy!

Źródło: Pale of Future

podobne treści