newssmartfonyWiadomość główna

Niemcy mieli rację – oto oficjalna specyfikacja Galaxy S3 Mini

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy was o wycieku specyfikacji nowego, miniaturowego wariantu Samsunga Galaxy S3 – Mini. Nie wiem, jak wy, ale ja do końca łudziłem się, że doniesienia niemieckiego serwisu MobileGeeks okażą się nieprawdziwe – według nich, pomniejszony GS3 miał być bowiem wielokrotnie słabszy od swego pierwowzoru. Niestety – znalazły one pełne odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Tak, jak informowali nasi zachodni sąsiedzi – Galaxy S III Mini dysponuje 4-calowym wyświetlaczem Super AMOLED o rozdzielczości 800×480 pikseli (233 PPI, zwykły GS3 – 306 PPI), taktowanym zegarem o częstotliwości 1 GHz, dwurdzeniowym procesorem  (GS3 – czterordzeniowy Exynos, 1,4 GHz), 1 GB-em RAM-u, 5-megapikselową kamerą (GS3 – 8 MPx) i 1500 mAh baterią (GS3 – 2100 mAh). Swego rodzaju pocieszenie stanowi na pewno fakt, że urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean. Spodziewałem się czegoś więcej.

Skoro obydwa smartfony są tak różne – dlaczego mniejszy z nich posiada w swojej nazwie człon „Galaxy S3„? Odpowiedź jest bardzo prosta – dla kasy. Nic tak nie służy wynikom sprzedaży, jak dobra i znana marka. Szkoda tylko, że przy okazji możemy czuć się zrobieni w konia.

[Samsung]

podobne treści