designnews

Niektóre gadżety potrafią zestarzeć się z klasą

Japończycy mają osoby termin, którym nazywają gadżety, których „rozkład” jest przyjemny dla oka: „Wabi-sabi”. Każdy z nas posiada przedmiot, którego nie chce się pozbyć pomimo nadgryzienia go zębem czasu: ulubione trampki, walkman, zegarek albo zapalniczkę.

Jedną z takich osób jest Remy Labesque. Napisał on na łamach Design Mind odę do swoich leciwych gadżetów: starego iPhona i analogowego aparatu fotograficznego Canon. Oba te gadżety wyglądają na zdjęciach na zniszczone, jednak w ich przypadku te wszystkie rysy dodają im charakteru podobnie, jak zmarszczki Clintowi Eastwoodowi.

Urządzenia zestarzały się z klasą. iPhone, pomimo bycia bezużytecznym (ekran dotykowy odmówił współpracy już dawno temu), podążał wiernie za swoim właścicielem. Podobnie jak aparat Canona, którego jedyną wadą (znam kilka osób, które się z tym nie zgodzą) jest bycie analogowym i zapisywanie zdjęć na kliszy, a nie na karcie oznaczonej liczbą z dopiskiem „GB”.

Zarówno aluminiowy iPhone, jak i pomalowany na srebrno Canon nie istnieją już. Ich właściciel wysłał je na e-złomowisko.

Pochwalcie się w komentarzach własnymi gadżetami, którymi pomimo ich wieku trzymacie w swojej kolekcji. [Design Mind, TUAW, Wired]

podobne treści

 • mr.tkar

  Ja i mój iPhone jesteśmy twardzielami. Wygląda jak na zdjęciu, a nadal fukcjonuje bez zarzutu.

 • d1554573r

  Iph 2g w moim przypadku, chyba najlepiej wykonany telefon po dzis dzien wciaz dziala :)

 • a

  Kaseta magnetofonowa i jeden z pierwszych na świecie smartfonów z dotykowym ekranem :D

 • gpolkusz

  Ja mam aparaty: Zenit, Zorkij, SMEHA, powiększalnik Krokus, dwa walkmany, aparat na klisze bardzo mało obrazkowe, dwa gramofony, magnetofon kasetowy dual, dwa „jamniki” kasetowe, magnetofon szpulowy, dwie drukarki kolorowe, nieużywalne, radio AMATOR, radio RADMOR, no i mogę tak jeszcze wymieniać…

 • amon_lb

  A ja dzisiaj rano idąc po zakupy zobaczyłem obok kosza siatkę pełną kaset VHS. Nie zaglądałem do środka ale poczułem jakiś taki niepokój że ktoś wyrzucił kasety na których może być coś ważnego (może nie dla świata ale dla właściciela choć by) sam swoich chyba nie wywalę.

 • mdjd

  sztucznie postarzane produkty – kilka tygodni i włąsnie tak wygląda ten shit

 • moos

  6310i posiadany od nowości i nadal trzymający 4-5 dni. nawet ładnie się powycierał : ]